USB rychlonabíječky v řadách Nová Unica, Sedna D/E a Merten

USB rychlonabíječky v řadách Nová Unica, Sedna D/E a Merten

Elektronická zařízení jsou pro náš každodenní život nepostradatelná, potřebujeme řešení pro jejich rychlejší a bezpečnější nabíjení. Od příštího roku platí nové nařízení Evropské unie pro všechny výrobce mobilních zařízení, kteří do svých přístrojů musí povinně umístit nabíjecí konektor typu USB-C. Pro nás běžné uživatele, je to výhodné v tom, že budeme používat jeden typ kabelů a konektoru pro všechny mobilní zařízení a nebudeme muset složitě hledat tu správnou nabíječku a kabel. Možná jste si už všimli, že při dodávce nového mobilního telefonu v krabici najdete pouze nabíjecí kabel a už tam nenajdete nabíječku. Místo toho, abyste si museli kupovat drahé originální nabíječky, přináší Schneider Electric pro tyto účely nové vysoce výkonné USB rychlonabíječky ve všech produktových řadách vypínačů a zásuvek, jmenovitě Nová Unica, Sedna D/E, Merten a Asfora. Dva typy rychlonabíječek 65 W a 45 W, jsou součástí nabídky přístrojů vypínačů a zásuvek a mají integrovanou ochranu proti přepětí, nadproudovou ochranu a ochranu proti přehřátí, takže můžete svá zařízení při nabíjení používat zcela bez obav.
 

Obě vysoce výkonné nabíječky USB splňují následující:


Porty USB typu C
Tyto porty se stávají v EU od podzimu 2024 standardem pro všechna elektronická zařízení. Port typu C dokáže přenášet data až 10 Gb/s a napájet připojená zařízení výkonem až 100 W, takže můžete přímo nabíjet například notebook. USB port typu A můžete využít pro nabíjení starších zařízení s nižším nabíjecím výkonem.


Dynamické nabíjení
Dynamické nabíjení pomáhá zajistit nepřetržitý přísun energie do vašeho zařízení. Pokud vestavěný snímač v nabíječce zjistí, že se teplota zvýší nad určitou úroveň, sníží se nabíjecí výkon, dokud teplota znova neklesne pod bezpečnou úroveň, ale proces nabíjení se nezastaví. Nabíječka reguluje výkon dle připojeného zařízení. V případě, že nabíjíte starší mobilní přístroj, který nedovoluje nabíjet vysokými výkony, automaticky změní nabíjecí výkon na optimální pro dané zařízení. Rychlonabíječka je schopna během 30 minut nabít baterii mobilního telefonu na 70% její kapacity. Díky pokročilým technologiím dynamického nabíjeni prodlužuje životnost baterie připojeného zařízeni.


Vyšší energetická účinnost
Technologie GaN (nitrid galia) umožňuje maximalizovat energetickou účinnost nabíjení a snížit uhlíkovou stopu. Naše USB nabíječky mají účinnost 93% ve srovnání s 88% účinností nabíjení požadovanou mezinárodním standardem.


Maximální bezpečnost
Úplná ochrana při nabíjení: Ochrana proti přepětí je lepší než u externí USB nabíječky (kategorie přepětí OVC3). Napájecí zdroj se vypne, když výstupní napětí dosáhne spouštěcího bodu přepětí.
Ochrana proti nadproudu a zkratu: Napájecí zdroj se vypne při provozu kteréhokoli výstupu ve stavu přetížení nebo při provozu kteréhokoli výstupu ve stavu zkratu.
Ochrana proti přehřátí: Napájecí zdroj je chráněn, pokud je provozní teplota okolí vyšší než je nastavená mez, sníží se nabíjecí výkon. 

 Technické specifikace

  • Nabíjecí protokoly: PD, QC3.0, BC1.2
  • Dynamické nabíjení
  • Ochrana proti nadproudu, přepětí a přehřátí
  • Pro různá elektronická zařízení: notebooky, chytré telefony, tablety, chytré hodinky atd.
  • Maximální výkon 45 W (15.0V při 3.0A) nebo 65 W (20.0V při 3.25A)

Různé varianty designů USB rychlonabíječek do každého interiéru nebo exteriéru

Rychlonabíječky jsou k dispozici v produktových řadách vypínačů a zásuvek Nová Unica (NU501318 a NU501418), Sedna Design/Elements (SDD111404), Merten (MTN4366-0120 a MTN4366-0130) a Asfora. V nabídce je několik barevný variant krytů podle zvolené produktové řady například Bílá, Béžová, Aluminium, trendy Antracitová nebo dokonce bílé antibakteriální provedení v řadě Merten či dekor Břízy a Wenge v řadě Sedna Elements. Tyto nabíječky můžete doplnit jakýmkoliv krycím rámečkem z naší široké nabídky a dokonale je přizpůsobit designu vašeho interiéru. Mechanizmy rychlonabíječek lze umístit do vícenásobných rámečků a zkombinovat je například s obyčejnými zásuvkami nebo jinými přístroji vedle sebe.

Tip: Pokud potřebujete umístit USB rychlonabíječku do vlhkého prostředí například ven pod pergolu, můžete použít voděodolný kryt z řady Mureva Styl v krytí IP55 MUR35110 pro přístroje Nová Unica v kombinaci s nabíječkou 45W NU501318 nebo 65W NU501418.

Stáhněte si panoramu, ve které se dozvíte více detailů o rychlonabíjecích USB konektorech zde.

Jak funguje rychlé nabíjení
Mobilní zařízení komunikuje díky vestavěným čipům s kabelem a USB nabíječkou a požaduje od nabíječky dodat optimální napájení a proud podle svých vlastních nabíjecích protokolů. Dobíjení probíhá ve dvou fázích. Během první fáze je do baterie vysíláno vysoké napětí, které zvyšuje rychlost jejího nabíjení. Během prvních 15 až 35 minut se pak baterie naplní na 50 až 80 procent. Během této doby mohou baterie absorbovat vysoký výkon, aniž by došlo k jejich znehodnocení. Druhá fáze začíná, jakmile baterie dosáhne přibližně 80 % své kapacity. Nabíječka poté sníží napětí, aby se zabránilo riziku přehřátí. Proto aby rychlé nabíjení fungovalo, musí být zařízení, kabel a nabíječka kompatibilní s touto technologií. Nekvalitní kabel, který nepodporuje např. USB-PD vám omezí funkci rychlého nabíjení.  

 

Nejčastěji kladené otázky


Otázka: Je bezpečné používat 45W nebo 65W nabíječku s chytrým telefonem? Nebude se telefon přebíjet, protože má tak velký výkon?
Odpověď: Nabíječky USB dodávají chytrému telefonu pouze takový výkon, který zařízení požaduje. Například pokud telefon požaduje nabíjecí výkon 18 W, nabíječka USB dodá telefonu pouze 18 W.

Otázka: Mohu nabíjet notebook pomocí 45W USB nabíječky?
Odpověď: Ano, lehké notebooky, jako je Macbook Air, se nabíjejí výkonem 30 W, takže 45W je nabije. I u větších notebooků bude 45W USB nabíječka notebook nabíjet, ale bude to pomalejší.

Otázka: Co je to USB-PD PPS?
Odpověď: USB-PD je zkratka pro protokol USB Power Delivery, který komunikuje se zařízením a chytře ho nabíjí pomocí předem definovaných odlišných úrovní napětí a proudu. PPS je zkratka pro programovatelný napájecí zdroj, který dokáže regulovat napětí a proud v podporovaných rozmezích, místo aby se pohyboval mezi odlišnými úrovněmi. Nabíjení pomocí PPS je většinou rychlejší (pokud ho zařízení také podporuje) a lepší pro zdraví baterie.

Otázka: Proč používat USB kabely, když už existují bezdrátové nabíječky?
Bezdrátové nabíjení je pomalejší než technologie rychlého nabíjení USB C. Bezdrátové nabití obvykle trvá o 30-80 % déle, než se zařízení plně nabije, oproti kabelu. Při bezdrátovém nabíjení se oteplují kovové předměty včetně mobilního telefonu, nabíječka má vlastní chlazení, které může být hlučné. V krajním případě položení kovových předmětů (například klíčů) na bezdrátovou nabíječku, hrozí jejich zahřátí na teplotu, která může v extrémních případech způsobit požár. Mějte na paměti: Dobu nabíjení může ovlivnit způsob umístění zařízení na bezdrátové nabíjecí stanici. Bezdrátová nabíječka z portfolia Unica System+ INS44010.

 

Otázka: Kde USB-C rychlonabíječky můžete koupit?
U většiny našich partnerských velkoobchodů. Skladovou dostupnost si můžete ověřit zde: www.esklady.cz

 

Katalog ZDE